Lassan,de biztosan lopakodik a tavasz. Húshagyókeddel lejár a farsangolás ideje, Hamvazószerdával kezdődik a böjti időszak.
Szigorúan véve az igazi Torkos-csütörtök egy héttel korábban volt/van, de mi lenne a farsangi finomságok sorsa a 40 napos böjti időszak alatt? Régi magyar verdikt, hogy ételt nem dobunk ki. Tavasz ide vagy oda, ehhez tartjuk magunkat az idén is. 🙂
A tavasz közeledtének sok más jele is van. Nézzünk néhány szembetűnőt, amelyekkel Te is biztosan találkoztál:
- Melegedést ígérnek a meteorológusok – OK, OK! Ez csak vicc volt, de legyen nekik igazuk. 🙂
- Délben már nemcsak az ebéd meleg, hanem a téli kabát is.
- Délután 4-kor már nincs sötét – 1 kakaslépéssel hosszabbak a nappalok.
- A pulcsik és kardigánok ott felejtődnek az iskolapadban vagy a szék háttámláján, mert napközben, a 4 fal között, már 1 réteggel kevesebb is elég.
- Na és, ahogyan azt a Google Barátunk előre megjósolta, az influenza járvány sem maradt el.
Az otthonunkat, a környezetünket, a ruházatunkat tisztán tartjuk, a komfort érzékünknek megfelelően. Évente minimum 2x – a húsvéti és a karácsonyi ünnep előtt -, teljes nagytakarítást végzünk még a nehéz bútorokat is elhúzzuk a megszokott helyükről. Utána még a levegő is finomabb, tisztább, illatosabb lesz a lakásban.
Na és, hogy állsz a szervezeted nagytakarításával?
Miért fontos ez?
Akarva-akaratlanul bekerül a szervezetünkbe egy csomó olyan anyag, amelyeknek semmi keresni valójuk nincs ott. Bevihetjük az étkezésünk során vagy belélegezhetjük. Aztán a láthatatlan káros külső sugárzások is teszik a dolgukat és a fizikai, lelki, szellemi túlterhelés vagyis a stressz is ott hagyja bennünk a nyomait. A bennünk égő 36 °C fokos folyamatos tűz éltet, energiát biztosít és melléktermékeket produkál.
A máj az ember legnagyobb mirigye. Részt vesz valamennyi anyagcsere folyamatban. A májkapugyűjtőéren keresztül kapja a belekből felszívott tápanyagokat tartalmazó vért.
A szervezetünk kémiai üzeme. Többek között – az életünk számra veszélyes anyagoknak – az elkülönítését végzi. Tehát, ő mérlegtelenít, az nem a mi dolgunk. Nekünk segítenünk, támogatnunk kell, mert olyan elemeket állít elő, amelyre szükségünk van, mint például az epe.
Az epesavak a zsírok emésztésében játszanak szerepet. Jellegzetes színét a hemoglobin vagyis a vérfesték bomlástermékétől, a bilirubintól kapja. Ezeknek az értékeit szinte minden vérvétel alkalmával ellenőrzik. A májjal kapcsolatos orvosi kifejezések többnyire a hepa- előtaggal kezdődnek. Például a hepatitis a fertőző májgyulladás orvosi neve.
A májunk, a gyomrunkkal ellentétben, közvetlenül csak nagyon-nagyon ritkán jelez. Vannak azonban figyelmeztető jelek, tünetek, amelyek az optimális működésének felborulására utalnak.
Például
- az allergia,
- az emésztési gondok,
- az emlékezet romlása,
- a fáradékonyság,
- a rendszeres fejfájás,
- a hízás,
- az ízületek fájdalmai,
- kiütések a bőrön,
- a koleszterinszint emelkedése,
- a koncentrációs zavarok,
- a látás romlása,
- a légzési nehézségek,
- a menstruáció rendszertelensége,
- a vastagbél problémák
mind-mind közvetett üzenetei.
Súlyosabb esetben az Alzheimer kórt, a cukorbajt, az epehólyag gyulladását, az epekövek kialakulását, a rákot, a szív betegségeit is okozhatja a máj működésének elégtelensége.
A máj megtisztítására nagyon sok élelmiszerünk alkalmas. A választékos, nem túl zsíros táplálkozás drasztikusan javítja az egészségedet, mert az emésztésed minősége az alapja mindennek. Biztosan hallottad már azt a mondást, hogy „A halál a belekben lakozik.” Tudtad, hogy Hippokratesznek tulajdonítják?
Ezért nemcsak fontos, de szükséges is ebben a munkájában támogatnunk őt.
Még több jó hírt, kipróbált ötletet és egyéni tapasztalatot szeretnél?
Ugye érdekel, mi jöhet még? Elküldöm Neked. Kérd a Bíborhíreket!
Őszintén érdekel a véleményed! Mit szeretnél itt látni? Miről beszélgetnél a legszívesebben?
Írd meg a Hozzászólásokban vagy a Bíborkalaposok facebook oldalán!